Üdvözöljük a
Szakközépiskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma
honlapján!

Szakmai hét iskolánkban
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának egyetemi tanárai tartottak tanórát iskolánk diákjai számára a következő témákban:

Dr. Vántus András: Gépesítés, technikai fejlesztések a mezőgazdasági munkákban
Dr. Kátai János: A talaj a bioszféra megújítható erőforrása
Dr. Sándor Zsolt: Magyarország talajai

A tanulók nagy érdeklődéssel fogadták a színvonalas előadásokat.

A teljes galéria megtekintéséhez kattintson a képre!
2015. január 27. kedd - 09:03

Információk a jelentkezéshez
Kedves Balásházyba jelentkező nyolcadikos diákok, Tisztelt Szülők!

A jelentkezési lapok beadásának határideje: 2015. 02. 13.

A jelentkezési lap kitöltésekor szükség van az alábbi adatokra:
  • Az iskola neve: Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Szakközépiskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma
  • Címe: 4014 Debrecen, Mezőgazdász u. 1.
  • Az iskola 6 számjegyű OM azonosító kódja: 201354

A tanulmányi területet meghirdető telephely kódja: Ez iskolánk esetében minden tanulmányi területnél 001.

A tervezett osztályok tanulmányi területének kódjai:
  • négy évfolyamos mezőgazdaság ágazatos osztály: 01
  • négy évfolyamos közgazdaság ágazatos osztály: 02 (magasabb óraszámban az informatika)
  • négy évfolyamos közgazdaság ágazatos osztály: 03 (magasabb óraszámban az angol nyelv)
  • négy évfolyamos élelmiszeripar ágazatos osztály: 06
  • négy évfolyamos gimnáziumi sportiskolai osztály: 04

A jelentkezési lapon minden tantárgyból kérjük beírni a tanulók 7. év végi és 8. félévi osztályzatait.

A gimnáziumi sportiskolai osztályba való jelentkezés esetén kérjük a hozzánk jelentkező diákokat és szüleiket, hogy a jelentkezési lap mellé csatolják a sportedzői javaslatot.

Magyarországi általános iskolával tanulói jogviszonyban nem lévő, egyéni jelentkezők számára jelentkezési lap elérhető itt.

Minden jelentkezőnek sikeres felvételit kívánunk!

Hívunk, várunk, tanulj velünk, érezd magad jól nálunk!
2015. január 09. péntek - 21:17

Iskolánk díszbe öltözött
2014. december 21. vasárnap - 17:33

Karácsonyi Ünnepség a Balásházyban
Hagyományainknak megfelelően a téli szünet előtti utolsó tanítási napon karácsonyi ünnepséget tartottunk. A tartalmas, szívmelengető műsorral a kollégium diáksága és nevelőtestülete ajándékozott meg bennünket.
Köszönjük!

A teljes galéria megtekintéséhez kattintson a képre!
2014. december 21. vasárnap - 17:30

Diákjaink újabb sikere
A debreceni Kós Károly Művészeti Szakközépiskola „Az ötágú síp üzenete” címmel vers- és prózamondó versenyt hirdetett Hajdú – Bihar megye középiskolás tanulói részére. A neves színművészekből álló zsűri döntése alapján Mezei Anna iskolánk 10. c osztályos tanulója a 2. helyezést érte el.

Felkészítő tanár: Nagy Erika tanárnő

Iskolánk focicsapata 2014. 12. 10 -én Karácsonyi Kupán vett részt. A versenyre a megye 27 középiskolájából érkezett nevezés. Csapatunk a csoportmérkőzéseken és a középdöntőn sikeresen túljutva a 3. helyezést érte el.

A csapat tagjai: Málik Mihály András, Berecz Rafael, Demes Ákos, Nagy Bence, Kovács Martin, Ménes Máté Péter, Pallagi János, Szabó Gergő, Somogyi Olivér, Timkó Patrik.

Kísérő tanár: Kisházi Béla tanár úr

Gratulálunk az eredményekhez!
2014. december 16. kedd - 17:39

Frizbis terembajnok
Gombos Szabolcs, iskolánk 10.d osztályos tanulója is tagja volt a hétvégén terem ultimate országos bajnoki címet szerzett debreceni frizbis csapatnak. Az elért helyezés azért is kimagasló, mert Szabolcs a felnőttek mezőnyében állta meg a helyét
Az elért eredményhez szívből gratulálunk!

Illusztráció és érdekesség a versenyről:

2014. december 14. vasárnap - 20:06

Diákolimpiai hírek
A VI. Korcsoportos Futsal Országos Diákolimpia Megyei Döntőjén iskolánk csapata I. helyezést ért el, így tanulóink képviselhetik megyénket Zalaegerszegen az országos döntőn.

A csapat tagjai: Dobi Attila, Tóth Márk, Pap Zsolt, Büdi Bence, Sütő Balázs, Szabó János, Takács Zoltán, Répási Regő, Molnár Bálint, Borbély Imre, Ádám Ferenc, Kéri Martin, Pázmándi Dávid és a felkészítők: Buglyó Roland és Bársony Attila tanár urak.

Gratulálunk!

2014. december 11. csütörtök - 22:11

Oldal:       >>

Információk a jelentkezéshez