Üdvözöljük a

Boldog karácsonyt
2014. december 21. vasárnap - 17:33

Karácsonyi Ünnepség a Balásházyban
Hagyományainknak megfelelően a téli szünet előtti utolsó tanítási napon karácsonyi ünnepséget tartottunk. A tartalmas, szívmelengető műsorral a kollégium diáksága és nevelőtestülete ajándékozott meg bennünket.
Köszönjük!

A teljes galéria megtekintéséhez kattintson a képre!
2014. december 21. vasárnap - 17:30

Diákjaink újabb sikere
A debreceni Kós Károly Művészeti Szakközépiskola „Az ötágú síp üzenete” címmel vers- és prózamondó versenyt hirdetett Hajdú – Bihar megye középiskolás tanulói részére. A neves színművészekből álló zsűri döntése alapján Mezei Anna iskolánk 10. c osztályos tanulója a 2. helyezést érte el.

Felkészítő tanár: Nagy Erika tanárnő

Iskolánk focicsapata 2014. 12. 10 -én Karácsonyi Kupán vett részt. A versenyre a megye 27 középiskolájából érkezett nevezés. Csapatunk a csoportmérkőzéseken és a középdöntőn sikeresen túljutva a 3. helyezést érte el.

A csapat tagjai: Málik Mihály András, Berecz Rafael, Demes Ákos, Nagy Bence, Kovács Martin, Ménes Máté Péter, Pallagi János, Szabó Gergő, Somogyi Olivér, Timkó Patrik.

Kísérő tanár: Kisházi Béla tanár úr

Gratulálunk az eredményekhez!
2014. december 16. kedd - 17:39

Frizbis terembajnok
Gombos Szabolcs, iskolánk 10.d osztályos tanulója is tagja volt a hétvégén terem ultimate országos bajnoki címet szerzett debreceni frizbis csapatnak. Az elért helyezés azért is kimagasló, mert Szabolcs a felnőttek mezőnyében állta meg a helyét
Az elért eredményhez szívből gratulálunk!

Illusztráció és érdekesség a versenyről:

2014. december 14. vasárnap - 20:06

Diákolimpiai hírek
A VI. Korcsoportos Futsal Országos Diákolimpia Megyei Döntőjén iskolánk csapata I. helyezést ért el, így tanulóink képviselhetik megyénket Zalaegerszegen az országos döntőn.

A csapat tagjai: Dobi Attila, Tóth Márk, Pap Zsolt, Büdi Bence, Sütő Balázs, Szabó János, Takács Zoltán, Répási Regő, Molnár Bálint, Borbély Imre, Ádám Ferenc, Kéri Martin, Pázmándi Dávid és a felkészítők: Buglyó Roland és Bársony Attila tanár urak.

Gratulálunk!

2014. december 11. csütörtök - 22:11

Diákjaink újabb sikeres földrajzi előadása az egyetemen
2014 májusában nyílt először lehetőség arra, hogy a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán az egyetemi hallgatók előadásain túl tehetséges középiskolások is bemutathassák saját munkáikat, kutatásaikat. A 2014. évi Őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia lebonyolítására november 28-án került sor, ahol a korábban tavasszal is szereplő diákok képviselték iskolánkat. Konkoly Enikő (10.A) az üvegházhatású gázok káros hatásairól és Eszenyi Ádám (11.C) a Nagyerdőről, mint Debrecen ékkövéről tartott bemutatót. (Az ott készült képek is „hazaiak”- Seres Dávid (11.C) készítette.)

A diákok az ajándékcsomagokon túl részvételi lehetőséget kaptak a jövő nyáron, immáron második alkalommal megrendezésre kerülő egyhetes TTK Nyári Táborba, ahol egyetemi tanárok bővítik majd ismereteiket a terepgyakorlatok során. Ezen túl előre meghívást kaptak a tavaszi szekcióra is. A legnagyobb ajándék azt hiszem mégis az volt, hogy a hasonló érdeklődésű diákokkal találkozhattak és egymástól tanulhattak.
Szaktanárként elmondhatom, hogy nagyon büszke vagyok Rájuk és hálás vagyok az elismerést érdemlő munkájukért!

Jövőre Veletek, ugyanitt!

Godó László
szaktanár

A teljes galéria megtekintéséhez kattintson a képre!
2014. december 04. csütörtök - 20:13

Látogatás a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceumban
2014 októberében iskolánk tanulói testvériskolai kapcsolat keretében 4 napos kiránduláson vettek részt Kolozsváron. A program során diákjaink meglátogatták az Apáczai Csere János Elméleti Líceumot, ahol az iskola bemutatása után a fogadó kolozsvári diákok néhány tanórára is elvitték tanulóinkat. Az iskolai program után közös városnézés következett Kolozsváron, ahol megismerhették tanulóink a város nevezetességeit és történelmi helyeit. A pallagi és a kolozsvári diákok közös kiránduláson ellátogattak a Tordai - hasadékba és a sóbányába. A következő év tavaszán iskolánk tanulói fogják vendégül látni a kolozsváriakat.

A teljes galéria megtekintéséhez kérjük, kattintson a képre!
2014. november 25. kedd - 08:52

Oldal:       >>

"TANULHATSZ-FEJLŐDHETSZ" projekt bemutatása

"Generationsbrücke” - "Generációk közötti híd”