Üdvözöljük a
honlapján!

(Iskolánk neve korábban Debreceni Egyetem Balásházy János
Mezőgazdasági és Közgazdasági
Gyakorló Szakközépiskolája és Kollégiuma volt.)

Szakmai beszámoló a TÁMOP-3.3.10.A-12-2013-0006 pályázatról
A szakmai beszámoló itt olvasható.
2014. augusztus 12. kedd - 10:26

Hirdetmény a tankönyvellátással kapcsolatban
• A tankönyvosztás rendje elérhető innen.
• Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a tankönyveket a megadott időpontban lehet átvenni, csak indokolt esetben, szülői kérés alapján tudunk ettől eltérni.
• A tankönyvtámogatáshoz szükséges igazolásokat, valamint a befizetést igazoló csekket a tankönyvek átvételénél be kell mutatni.
• Azok a tankönyvtámogatásban részesült tanulók, akik a 2013/14-es tanév végén kijelölt tankönyveket nem hozták vissza a könyvtárba kérjük, hozzák magukkal.
• Azok a tanulók, akik javítóvizsgát fognak tenni, a tankönyvcsomag árát csak sikeres javítóvizsga után fizessék be és időpont egyeztetés után vegyék át a tankönyveket.
• A fel nem vett tankönyveket az érvényes rendeletek alapján szeptember 5-ig visszaáruzzuk.
2014. augusztus 08. péntek - 15:12

Hirdetmény
• Nyári ügyelet az iskolában szerdánként 8 00-tól 1200-ig, egyéb napokon az iskola épülete zárva van.
• A 9. évfolyamosok számára az évnyitó ünnepség főpróbája 2014. augusztus 31-én 16 30-tól lesz (a részvétel kötelező).
• Menza kérelem beadásának határideje 2014. augusztus 15. A kérelem letölthető innen:
• Tankönyvosztás időpontja augusztus végén, a honlapon lévő későbbi tájékoztatás szerint.
• Az augusztusi javítóvizsgák lefolytatásának rendje elérhető innen.
• A tanév 2014. szeptember 1-én reggel 800-kor évnyitó ünnepséggel kezdődik.
2014. július 26. szombat - 19:13

Tanévzáró-búcsúztató
A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolájában kivételes tanévzáró ünnepséget tartottak 2014. június 20-án, ugyanis nemcsak a diákok zárták a tanévet, hanem Dr. Cserpák Ferencné címzetes igazgatónőt és Bogdán Rajcs András igazgatóhelyettest is búcsúztatták nyugdíjba vonulásuk alkalmából.
Színvonalas műsor keretében megemlékeztek az igazgatónő és igazgatóhelyettes úr több évtizedes munkásságáról is. A jelenlegi diákok virággal, míg egy kedves régi diák pedig méltató szavakkal köszönte meg azt a felelősségteljes, szeretettel teli, alázatos munkát, amivel irányították ezt az intézményt.
Dr. Cserpák Ferencné e szavakkal köszönt el az iskolától: „PALLAG, ALMA MATER : a megtartó erő, de nem az évszázada álló óriási falak és fák miatt. Nem. A csoda nem ebben rejlik. Az emberek, akik csodát tesznek, a szellemiség az, ami megtartja a diákokat, pedagógusokat egyaránt.”

2014. június 26. csütörtök - 11:13

Kedves Leendő Diákjaink, Tisztelt Szülők!
A 9. évfolyamos tanulók beiratkozására 2014. június 26-27-én (csütörtök-péntek) kerül sor, a következő beosztás szerint:

2014. június 26.(csütörtök)
8.00 Mezőgazdasági és élelmiszeripari ágazat (9.c-9.d)
11.30 Közgazdasági ágazat (9.b)

2014. június 27.(péntek)
8.00 Nyelvi előkészítővel induló közgazdasági ágazat (9/ny)
11.30 4 évf. gimnáziumi sportiskolai osztály- DLA (9.e)

Kérjük azokat szülőket, akik még postai úton nem küldték meg intézményünknek a tankönyvtámogatáshoz szükséges nyilatkozatot valamint az igényelt tankönyvlistát legyenek szívesek azt magukkal hozni a beiratkozáskor.
A Beiratkozásnál kitöltendő adatlapot innen is letölthetik, s otthoni kitöltésükkel gyorsíthatják a beiratkozás menetét:

Tanulói adatlap DLA - gimnáziumi sportiskolás tanulók estén
Tanulói adatlap
A 13-as busz menetrendje
2014. június 22. vasárnap - 11:17

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

Tájékoztatunk minden érdeklődő nyolcadikos tanulót arról, hogy intézményünkben még van néhány szabad férőhely az alábbi tanulmányi területeken:

• 02 kódú 4 évfolyamos közgazdasági ágazatos képzés

• 03 kódú 5 évfolyamos nyelvi előkészítővel induló közgazdasági ágazatos képzés

Érdeklődni személyen vagy a (52) 418-042 telefonszámon Kunkli Erzsébet igazgatóhelyettesnél lehet.
2014. június 06. péntek - 15:54

BALÁSHÁZYS ELŐADÁSOK AZ EGYETEMI FÖLDRAJZ TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIÁN
2014. május 16-án két tanulónk képviselte iskolánkat meghívottként ezen az eseményen. Ebben a tanévben nyílt lehetőség arra, hogy az egyetemi hallgatók előadásian túl, az arra érdemes középiskolások bemutathassák saját munkáikat, kutatásaikat. A mi iskolánkon kívül a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és a Fazekas Mihály Gimnázium kapott felkérést.

Tőlünk Konkoly Enikő (9.A) a szélenergiáról és Eszenyi Ádám (10.C) a Hajdúhát talajának vizsgálatáról tartott bemutatót. Az előadásaik magas színvonalát Szabó József professzor is kiemelte. (Az ott készült képek is „hazaiak”- Seres Dávid (10.C) készítette.)

A diákok az ajándékcsomagokon túl kaptak egy részvételi lehetőséget, nyáron egy egyhetes kutatótáborban, ahol egyetemi tanárok bővítik majd ismereteiket a terepgyakorlatok során. Ezen túl előre meghívást kaptak az őszi szekcióra is. A legnagyobb ajándék azt hiszem mégis az volt, hogy a város hasonló érdeklődésű diákjai találkozhattak és egymástól tanulhattak.

Szaktanárként elmondhatom, hogy nagyon büszke vagyok Rájuk és hálás vagyok az elismerést érdemlő munkájukért!

Jövőre Veletek, ugyanitt!

Godó László

2014. május 24. szombat - 09:53

Oldal:       >>