Üdvözöljük a
honlapján!

(Iskolánk neve korábban Debreceni Egyetem Balásházy János
Mezőgazdasági és Közgazdasági
Gyakorló Szakközépiskolája és Kollégiuma volt.)

Információk a tanévkezdéssel kapcsolatban
A 2014/2015. tanév első napja 2014. szeptember 1.
A tanítási nap 8 órakor Tanévnyitó ünnepséggel kezdődik, melyen az ünneplő öltözék (fehér blúz/ing, fekete nadrág/szoknya és iskolasál/nyakkendő) kötelező.
A tanévnyitó után osztályfőnöki órákkal folytatódik a tanítás.
2014. augusztus 31. vasárnap - 10:48

Comenius-projekttalálkozó
A nyár folyamán elkészült a második videófilm a márciusi Finnországban megrendezett Comenius-projekttalálkozóról.
A "Generationsbrücke" (Generációk közötti híd") projekt megvalósítása az új tanévben is folytatódik. A következő projekttalálkozóra a törökországi Mersinben kerül sor novemberben.
2014. augusztus 30. szombat - 21:35

Szakmai beszámoló a TÁMOP-3.3.10.A-12-2013-0006 pályázatról
A szakmai beszámoló itt olvasható.
2014. augusztus 12. kedd - 10:26

Hirdetmény a tankönyvellátással kapcsolatban
• A tankönyvosztás rendje elérhető innen.
• Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a tankönyveket a megadott időpontban lehet átvenni, csak indokolt esetben, szülői kérés alapján tudunk ettől eltérni.
• A tankönyvtámogatáshoz szükséges igazolásokat, valamint a befizetést igazoló csekket a tankönyvek átvételénél be kell mutatni.
• Azok a tankönyvtámogatásban részesült tanulók, akik a 2013/14-es tanév végén kijelölt tankönyveket nem hozták vissza a könyvtárba kérjük, hozzák magukkal.
• Azok a tanulók, akik javítóvizsgát fognak tenni, a tankönyvcsomag árát csak sikeres javítóvizsga után fizessék be és időpont egyeztetés után vegyék át a tankönyveket.
• A fel nem vett tankönyveket az érvényes rendeletek alapján szeptember 5-ig visszaáruzzuk.
2014. augusztus 08. péntek - 15:12

Hirdetmény
• Nyári ügyelet az iskolában szerdánként 8 00-tól 1200-ig, egyéb napokon az iskola épülete zárva van.
• A 9. évfolyamosok számára az évnyitó ünnepség főpróbája 2014. augusztus 31-én 16 30-tól lesz (a részvétel kötelező).
• Menza kérelem beadásának határideje 2014. augusztus 15. A kérelem letölthető innen:
• Tankönyvosztás időpontja augusztus végén, a honlapon lévő későbbi tájékoztatás szerint.
• Az augusztusi javítóvizsgák lefolytatásának rendje elérhető innen.
• A tanév 2014. szeptember 1-én reggel 800-kor évnyitó ünnepséggel kezdődik.
2014. július 26. szombat - 19:13

Tanévzáró-búcsúztató
A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolájában kivételes tanévzáró ünnepséget tartottak 2014. június 20-án, ugyanis nemcsak a diákok zárták a tanévet, hanem Dr. Cserpák Ferencné címzetes igazgatónőt és Bogdán Rajcs András igazgatóhelyettest is búcsúztatták nyugdíjba vonulásuk alkalmából.
Színvonalas műsor keretében megemlékeztek az igazgatónő és igazgatóhelyettes úr több évtizedes munkásságáról is. A jelenlegi diákok virággal, míg egy kedves régi diák pedig méltató szavakkal köszönte meg azt a felelősségteljes, szeretettel teli, alázatos munkát, amivel irányították ezt az intézményt.
Dr. Cserpák Ferencné e szavakkal köszönt el az iskolától: „PALLAG, ALMA MATER : a megtartó erő, de nem az évszázada álló óriási falak és fák miatt. Nem. A csoda nem ebben rejlik. Az emberek, akik csodát tesznek, a szellemiség az, ami megtartja a diákokat, pedagógusokat egyaránt.”

2014. június 26. csütörtök - 11:13

Kedves Leendő Diákjaink, Tisztelt Szülők!
A 9. évfolyamos tanulók beiratkozására 2014. június 26-27-én (csütörtök-péntek) kerül sor, a következő beosztás szerint:

2014. június 26.(csütörtök)
8.00 Mezőgazdasági és élelmiszeripari ágazat (9.c-9.d)
11.30 Közgazdasági ágazat (9.b)

2014. június 27.(péntek)
8.00 Nyelvi előkészítővel induló közgazdasági ágazat (9/ny)
11.30 4 évf. gimnáziumi sportiskolai osztály- DLA (9.e)

Kérjük azokat szülőket, akik még postai úton nem küldték meg intézményünknek a tankönyvtámogatáshoz szükséges nyilatkozatot valamint az igényelt tankönyvlistát legyenek szívesek azt magukkal hozni a beiratkozáskor.
A Beiratkozásnál kitöltendő adatlapot innen is letölthetik, s otthoni kitöltésükkel gyorsíthatják a beiratkozás menetét:

Tanulói adatlap DLA - gimnáziumi sportiskolás tanulók estén
Tanulói adatlap
A 13-as busz menetrendje
2014. június 22. vasárnap - 11:17

Oldal:       >>

"Generationsbrücke” - "Generációk közötti híd”

"TANULHATSZ-FEJLŐDHETSZ" projekt bemutatása

Debreceni Labdarúgó Akadémia